bazénový solinátor

Solinátor do bazénu

Solinátor je zařízení pomocí kterého probíhá dezinfekce vody v bazénu. Solinátor produkuje plynný chlór, který je následně zkapalněný a prostřednictvím injektorů je vháněný přímo do cirkulace bazénové vody. Jsou různé typy zařízení pro solinizaci bazénů. Od jednoduchých solinátorů pro menší nadzemní nebo vestavěné bazény, které se připojují pouze pomocí bazénových hadic 32 nebo 38 mm až po zařízení pro větší bazény, které se zabudují přímo do trubního rozvodu. Většina solinátorů má ve svých technických parametrech daný objem vody v bazénu, pro které jsou určeny a množství chloru, které vyprodukují. To jsou nejdůležitější parametry, které určují, jaký solinátor pro jaký bazén pořídit.


Výběr solinátoru pro bazén

Solinátor pro menší bazény nadzemní a vestavěné je zpravidla jednoduchá kompaktní jednotka, která se připojí do okruhu filtrace bazénu přes pružné hadice. Výkonová produkce chloru u těchto solinátorů je v rozmezí 5 – 8 gramů za hodinu. Solinátory pro nadzemní bazény lze připojit ke kartušové i pískové filtraci.
Solinátory pro větší zapuštěné bazény a bazény v interiéru produkují chlor v množství 20 – 30 gramů za hodinu. Solinátory pro větší bazény mají již samočistící elektrody a měřící jednotku pro kontrolu množství soli v bazénu. K některým typům velkých solinátorů lze připojit automatickou regulaci bazénového pH.

solinátor smc 20
Slaná úprava vody

Solinátor Mini RP je určený pro bazény s objemem vody 15 – 25 m3. Tento typ solinátoru lze použít pro venkovní i vnitřní bazény. Montáž solinátoru Mini RP je jednoduchá rychlá.

zodiac Ei 10

Solinátor Zodiac Ei 10 je určený pro bazény s objemem vody do 40 m3. Rychlá montáž solinátoru pomocí instalační svorky Quick Fix přímo na bazénovou trubku.

morska sul do bazenu

Čistá mořská sůl do bazénu v balení 25 kg. Mořská sůl bez vedlejších příměsí zbavená všech nežádoucích nečistot. Vhodná pro všechny bazény.

sůl do bazénu vysokoprocentní

Vysokoprocentní sůl do bazénu v balení 25 kg. Bazénová sůl nejodovaná s vysokou salinitou bez vedlejších příměsí zbavená všech nežádoucích nečistot.